Меню

Закрити

Оскарження рішень органів місцевого самоврядування

В епоху проведення політики децентралізації органи державної влади центрального та місцевого рівня все більше розділяють повноваження між собою. За цих умов останні отримують все більше функцій та можливостей. Проте, на жаль, не завжди їхні дії є справедливими. Для оскарження рішень органів місцевого самоврядування знадобиться фахова допомога юриста, яку наші співробітники готові вам надати.

Хто має право на оскарження рішення муніципалітету?

Згідно з Основним Законом нашої країни органи державної влади та місцевого самоврядування повинні діяти виключно на підставі та в межах закону. Однак, нерідко їхні вчинки порушують права та законні інтереси жителів.

оскарження рішень органів місцевого самоврядування

Можливість для оскарження рішень органів державної влади виникає в осіб, щодо яких застосовано такий акт, і осіб, які є суб’єктами правовідносин, де використовуються зазначені акти, в разі якщо є підстави вважати, що порушені їх права, свободи або законні інтереси.

Спори про відновлення порушених прав вирішуються в судовому порядку. При цьому важливо правильно встановити характер спору та компетентний орган, якому такий спір підвідомчий. В переважних випадках такі справи розглядаються адміністративними судами.

Проте є деякі спори, які підвідомчі судам загальної юрисдикції. Йдеться про випадки порушення органами владних повноважень цивільних, житлових, сімейних, трудових прав осіб.

Також варто пам’ятати, що строк на оскарження рішення органу місцевого самоврядування — обмежений. Він становить один місяць з моменту ознайомлення особи з таким рішенням і не пізніше одного року з дня його прийняття відповідальною інстанцією.

Правова допомога від компанії Ессеншал

Аби забезпечити ефективний захист в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, необхідно залучитися підтримкою адвоката. Команда наших юристів з радістю допоможе вирішити вам будь-які питання:

  • оспорювання дій сільського, міського голови;
  • надання правової оцінки тим чи іншим діям або актам органів владних повноважень;
  • підготовка документів для ініціювання судового провадження;
  • незгода з рішеннями місцевих рад, їх виконавчих органів.

Для отримання консультації юриста телефонуйте за номерами, вказаними на сайті, заповнюйте форму зворотного зв’язку чи звертайтеся до нас в соціальних мережах. Ми зробимо все можливе для швидкого та позитивного вирішення вашої проблеми!