Меню

Закрити

Кримінальні справи

Кримінальна справа — це найбільш оплачувана та водночас найскладніша категорія справ для адвокатів. Не всі, хто має можливість займатись адвокатською діяльністю здійснюють супровід справ, розгляд яких здійснюється за правилами кримінального та кримінально-процесуального кодексів, так як за більшість кримінальних проступків передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на тривалий строк. Але, наш адвокат по кримінальним справам завжди готовий здійснювати супровід навіть найбільш складних справ та надати кваліфіковану допомогу у вирішенні будь-яких питань, повʼязаних з розглядом кримінальних справ.

Порядок порушення, розгляду, винесення рішення або закриття кримінального провадження регулюється Кримінально-процесуальним кодексом України. Перелік суспільно небезпечних діянь, які підпадають під ознаки кримінального правопорушення передбачено Кримінальним кодексом України. Тільки за сукупності певних ознак передбачених Кримінальним кодексом можна те чи інше діяння віднести до кримінального правопорушення (проступку чи злочину). До таких ознак відносяться: 

  • суспільна небезпека;
  • винність;
  • протиправність та караність. 

А сукупність закріплених у кримінальному законі ознак, за наявності яких реально вчинене суспільно небезпечне діяння визнається кримінальним, складає склад кримінального правопорушення, який і є підставою для притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Кримінальне правопорушення складається з наступних елементів: 

  • обʼєкт кримінального правопорушення;
  • обʼєктивна сторона кримінального правопорушення;
  • субʼєкт кримінального правопорушення;
  • субʼєктивна сторона.

Обʼєкт кримінального правопорушення — це благо, якому задається, заподіюється шкода, або створюється реальна загроза заподіяння такої шкоди. Наприклад обʼєктом злочину «Крадіжка» є право власності, а обʼєктом злочину «Умисне вбивство» є життя особи.

Обʼєктивна сторона кримінального правопорушення — це сукупність ознак, які характеризують суспільно небезпечне діяння, негативні наслідки та причинний звʼязок між такими діями або бездіяльністю та наслідками. Наприклад, обʼєктивна сторона злочину «Розбій» визначається як напад, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства.

Субʼєктом кримінального правопорушення є фізична осудна особа, яка вчинила злочин у віці, з якого може настати кримінальна відповідальність. Кримінальна відповідальність настає з шістнадцяти років, проте кримінальним кодексом передбачено перелік злочинів, за які відповідальність настає з чотирнадцяти років.

Субʼєктивна сторона кримінального правопорушення – це вина, мотив, мета, емоційний стан особи, тобто – це сукупність ознак, які характеризують ставлення особи до вчиненого діяння або навпаки до бездіяльності.

У випадку встановлення слідчим або прокурором ознак кримінального правопорушення, розпочинається кримінальне провадження. Першою процесуальною дією якого є внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Кожне кримінальне провадження складається з наступних стадій : 

  • досудове розслідування;
  • підготовче провадження;
  • судовий розгляд;
  • провадження в суді апеляційної інстанції (апеляційне провадження);
  • виконання судових рішень;
  • провадження в суді касаційної інстанції (касаційне провадження).

На кожній із стадій кримінального провадження правоохоронними органами допускається велика кількість процесуальних помилок, які часто призводять до порушення прав осіб, які притягуються до відповідальності, а, часом, і сприяють прийняттю завідомо незаконних рішень. 

Наша юридична компанія завжди готова прийти Вам на допомогу у випадку порушення кримінальної справи, розвʼязанні навіть найскладнішої, повʼязаної із застосуванням норм кримінального законодавства, проте, вважаємо, що краще попередити неправомірні дії правоохоронних органів, повʼязані із притягненням особи до кримінальної відповідальності, а для цього радимо звернутись до нашої команди адвокатів — професіоналів у галузі кримінально права, які в будь який час готові відповісти на Ваші запитання та виїхати для надання правової допомоги.