Меню

Закрити

Клопотання про проведення слідчих дій

Захист у кримінальному провадженні — це право кожного громадянина, закріплене законом. Однак після прийняття нового кримінального процесуального законодавства, тут з’явилися деякі нюанси. Так, виступати захисником підозрюваного або обвинуваченого може тільки адвокат. Тому важливо знайти грамотного фахівця, який має необхідний багаж знань і досвід роботи в цій сфері. Юристи компанії готові прийти до вас на допомогу на будь-якій стадії кримінального провадження.

Як домогтися від слідчого проведення слідчих дій

Участь адвоката на стадії досудового розслідування дуже важлива, адже тільки так людина в повній мірі зможе реалізувати свої права і розраховувати на справедливий розгляд справи.

Адвокат на слідстві потрібен за будь-яких обставин. Він також має право проводити власне розслідування шляхом здійснення необхідних дій, які допоможуть надати суду достовірні і допустимі докази.

Незважаючи на обов’язок слідчого вживати заходів, спрямованих на повне, об’єктивне і всебічне розслідування справи, на практиці часто доводиться підштовхувати його до вчинення тих чи інших дій.

З цією метою доведеться оформити клопотання про проведення слідчих дій. Слідчий розглядає такий документ протягом 3-х днів і при наявності відповідних підстав задовольняє його вимоги.

клопотання про проведення слідчих дій

Законодавством не передбачено строгих вимог до клопотання, однак, щоб його розглянули та винесли позитивне рішення, потрібно все-таки дотримуватися деяких рекомендацій.

Так, в документі потрібно чітко вказувати, яких саме дій ви хочете домогтися від слідчого. Грамотний адвокат допоможе визначити, що ж конкретно потрібно в тому чи іншому випадку.

У разі отримання відмови у задоволенні клопотання слідчому про проведення слідчих дій, її можна оскаржити шляхом подачі відповідної скарги слідчому судді, в територіальної юрисдикції якого знаходиться слідчий орган. Розглядається вона не пізніше 72 годин з моменту надходження за умови дотримання всіх вимог щодо оформлення.

Для збільшення шансів в отриманні позитивного рішення, свої вимоги слід обов’язково обґрунтувати. Вкажіть, які саме дані можна отримати в результаті проведення слідчих дій, як вони вплинуть на кінцевий розгляд справи. Для цього рекомендується посилатися на матеріали, які вже є в наявності.

Робота адвоката на досудовому слідстві

Участь адвоката передбачає здійснення ним наступних повноважень:

 • вивчення матеріалів справи, звернення з відповідними заявами до слідчого, прокурора;
 • стеження за дотриманням строків давності, їх продовження, якщо на те є поважні причини;
 • визначення правильності кваліфікації кримінального провадження;
 • отримання виписок та копій матеріалів справи;
 • вирішення питань про доцільність подання письмових та усних пояснень;
 • з’ясування дотримання процесуальних вимог при призначенні експертизи;
 • участь в засіданнях у слідчого, судді щодо застосування заходів, в необхідних випадках оскарження їх рішень, подання клопотань;
 • зустрічі з клієнтом, якщо той перебуває в ізоляторі;
 • розробка попередньої правової позиції по справі, погодження порядку її виконання з клієнтом;
 • підготовка клієнта до майбутніх слідчих дій та участь у них;
 • підготовка матеріалів для подачі в суд;
 • участь у судових засіданнях;
 • оскарження винесених рішень у вищих судових інстанціях.

Слідчі дії чи судове засідання — вам знадобиться адвокат. Звертайтеся до наших юристів. Зв’язатися з нами можна за номерами телефонів, зазначеними на сайті, через форму зворотного зв’язку або просто написавши нам в соціальних мережах. Ми в «Ессеншал» зробимо все, щоб відновити справедливість і захистити ваші права і законні інтереси!