Меню

Закрити

Захист прав засуджених

Права засуджених регламентовані нормами як українського, так і міжнародного законодавства. Звичайно, зазначені особи обмежуються в реалізації певних прав. Зокрема, засуджені до позбавлення волі не можуть самостійно й вільно обирати місце свого проживання, роботи, спілкуватися з іншими людьми. Проте, вони не виключаються з числа членів суспільства, а тому не можуть бути позбавлені основних прав і обов’язків. А після відбування покарання зазначеній категорії населення має надаватись допомога, аби вони могли адаптуватися до нових умов життя й знову не стати на стежку злочинної діяльності.

Допомога засудженим після звільнення

Відповідно до положень кримінального законодавства, людям, яких звільнили від відбування покарання, надається:

  • право безкоштовного проїзду до дому або роботи;
  • одяг і взяття, кошти на їх придбання;
  • одноразова грошова допомога.
права засуджених

На останню можуть претендувати особи, у яких на рахунку немає коштів або їх залишок менший, ніж одна норма добових витрат. Зазначена допомога має надаватись громадянину у день його звільнення.

Крім того, уповноважений орган з питань пробації також має сприяти засудженому у визначенні місця його проживання, влаштування до спеціалізованих установ для зазначених осіб або отримання необхідної медичної допомоги.

Допомога звільненим з місць позбавлення волі може мати різний характер. Так, довготривале перебування в умовах ізоляції часто завдає труднощів у подальшій адаптації засуджених. Через це спеціалізовані установи надають їм психологічні, соціально-медичні послуги. Зазвичай вони також потребують сприянню у пошуку роботи або отриманні освіти, нових навичок.

Звернімо увагу, що при звільненні з місць позбавлення волі особі мають надати ряд документів:

  • паспорт;
  • довідку про звільнення(має уніфіковану форму);
  • довідку про зарплату (якщо людина працювала в колонії);
  • медичну довідку.

Захист прав засуджених

Згідно з положеннями Конституції України засуджені користуються всіма правами людини, крім обмежень, встановлених законом і відповідним вироком суду. Зокрема, такі особи мають право на листування, звернення із заявами і скаргами до відповідних державних органів у випадку виявлення якихось порушень.

Кваліфіковані юристи компанії Ессеншал надають допомогу всім громадянам без винятку, у тому числі й у кримінальних справах. У випадку посягання на ваші права та законні інтереси звертайтеся до наших фахівців. Разом ми відновимо справедливість!