Меню

Закрити

Усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням

Необхідність усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням часто виникає, коли одним і тим самим майном володіє декілька осіб. Одні можуть в ньому проживати, інші — мати доступ, проте не проживати. Деякі особи можуть володіти квартирою, інші — тільки нею користуватися. Право на житло є невід’ємним правом кожного громадянина, а його втрата або порушення є реальною загрозою для соціального буття людини. За захистом своїх прав слід звернутися до кваліфікованого юриста, аби не залишитись без даху над головою, що належить вам відповідно до закону!

Збереження житла за тимчасово відсутнім

Усунення перешкод у користуванні житлом може стати необхідним у випадку тимчасової відсутності особи. Інколи виникають спори щодо житла, яким певний час не користуються. Наприклад, якщо власник майна переїхав на постійне місце проживання до іншої країни.

усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням

Якщо особа в багатоквартирному будинку протягом трьох років не бере участі в утриманні приміщення, варто ставити питання щодо використання майна не за призначенням. Житловим кодексом збереження права користування житлом розповсюджується не лише на його власника або наймача, але й членів його сім’ї.

Усунення перешкод у користуванні власністю може знадобитись також при тимчасовій відсутності наймачів майна протягом півроку. Якщо для цього є поважні причини, відповідний строк користування нерухомістю можна продовжити. Проте, за відсутності згоди наймодавця, вирішувати дане питання доведеться в суді.

Досягти відповідної мети без підтримки адвоката практично неможливо. Спеціалісти нашої юридичної компанії мають великий досвід у розгляді справ зазначеної категорії. Ми швидко та без зайвих витрат допоможемо вирішити вашу проблему.

Усунення перешкод у користуванні житлом шляхом виселення

Відповідно до норм житлового законодавства підставами для виселення особи з приміщення є:

  • систематичне руйнування або псування жилого приміщення наймачем або членами його сім’ї;
  • використання приміщення не за призначенням;
  • систематичне порушення правил співжиття з іншими мешканцями квартири;
  • самовільне зайняття квадратних метрів;
  • визнання ордера на квартиру недійсним;
  • припинення трудових відносин робітника і підприємства, яке надало йому приміщення для проживання.

Процедура виселення може проводитись в добровільному чи примусовому порядку. В останньому все здійснюється шляхом ініціювання судового процесу.

Усунення перешкод у користуванні житлом шляхом вселення

Якщо вас незаконно виселили з місця проживання, то способом, аби відновити порушене право буде вселення. На жаль, наявність судового рішення не завжди ставить крапку у вирішенні даного питання. Адже відповідачі дуже часто ухиляються від його виконання. Тому доведеться витратити час і сили, аби довести справу до кінця.

Конфлікти щодо вселення виникають переважно в тих випадках, коли у об’єктів нерухомості декілька власників. Інколи в повній мірі користуватися майном заважає той факт, що ним користуються інші особи.

Варто зазначити, що законно проживати в тому чи іншому приміщенні надають:

  • право власності особи;
  • право власності члена сім’ї.

Як визначити, хто є володарем об’єкту нерухомості?

Для того, щоб усунути перешкоди в користуванні житлом, необхідно знати, хто відповідно до закону є його власником. Так, практика Верховного Суду засвідчує, що з такою метою має застосовуватись принцип реєстраційного володіння. Його суть полягає в тому, що особа, на чиє ім’я зареєстровано право власності на квадратні метри, має право володіти, користуватись і розпоряджатись ними на власний розсуд.

Окрім прав, у власника є й обов’язки щодо утримання майна. Тому для встановлення законного володільця нерухомості необхідно два факти: реєстрації права власності та утримання об’єкту нерухомості.

Таким чином, власник втрачає право власності на майно у випадку його перереєстрації на іншу особу. Проте такого не відбувається, якщо його нерухомістю протиправно користується інша особа або таке використання проходить на підставі відповідного титулу.

Позов про усунення перешкод у користуванні майном

усунення перешкод у користуванні власністю

У випадку порушення права власності особи на нерухоме майно, необхідно звернутися з відповідним позовом до суду. Зібраний пакет документів подають до суду, розташованого за місцем проживання відповідача або за місцем його перебування.

В такому випадку слід скласти негаторний позов. Тобто такий, що пов’язаний з усуненням перешкод у праві користування та розпорядження майном, навіть, якщо такі порушення не мають стосунку до права володіння.

Позов про усунення перешкод в користуванні майном вправі оформити особа, в чиїй власності перебуває нерухоме майно, проте інша особа чи особи створюють перешкоди в користуванні ним. При цьому не обов’язково, щоб таке перешкоджання було результатом винних дій відповідача або приносило реальні збитки позивачеві. Достатньо просто самого факту порушення його права.

Позовна заява складається з вимогою усунути наявні перешкоди в користуванні та розпорядженні об’єктом нерухомості. Аби суд задовільнив такий позов, необхідно його обґрунтувати. Наші адвокати зможуть правильно оформити всю необхідну для вас документацію.

Найчастіше негаторний позов пред’являють в наступних випадках:

  • необхідність усунення перешкод в користуванні майном, які були створені штучно;
  • неправомірне перебування об’єкту в користуванні третіх осіб;
  • унеможливлення підходу та під’їзду власника до його нерухомості;
  • неправомірне зайняття житла особи, необхідність виселення таких осіб.

Професійна правова допомога від Есеншал

У питаннях, що стосуються захисту своїх прав, важливо вчасно зреагувати на вчинене правопорушення. Не витрачайте часу задарма, звертайтеся до команди юристів, які точно знають, як вам допомогти. Обирайте самостійно, як вам краще з нами зв’язатися: по телефону, через форму зворотного зв’язку чи соціальні мережі. З нами усунення перешкод у здійсненні права власності пройде швидко та успішно!