Одним із методів захисту прав і законних інтересів платників податків є оскарження податкового повідомлення-рішення. Зробити це можна як в адміністративному, так і в судовому порядку. Аби досягти бажаного результату швидко та ефективно, рекомендуємо заручитися допомогою кваліфікованого юриста. Розглянемо коротко особливості кожного вищезазначеного способу.
Основні аспекти адміністративного оскарження
За загальноприйнятим правилом оскаржити в адміністративному порядку можна будь-який висновок податкового органу, який не відповідає вимогам нормативів або перебуває поза межами компетенції інстанції, що його прийняла.
Адміністративне оскарження ППР — це право особи звернутися зі скаргою в вищий контролюючий орган з вимогою переглянути прийняте інстанцією нижчого рівня рішення. Адже причиною виникнення конфліктної ситуації може бути порушення податкових нормативів не тільки платником, але й контролюючою інституцією.
Серед рішень, які можна оскаржити, виокремлюють:
- Повідомлення-рішення;
- Рішення про арешт активів;
- Рішення про заборону проведення операцій з активами особи, що перебувають під заставою;
- Рішення про реалізацію коштів, які знаходяться в податковій заставі.
Водночас, необхідно враховувати, що оскарження ППР в адміністративному порядку можливе, на відміну від інших різних актів податкової:
- Актів податкової перевірки;
- Актів відмови від підписання актів про отримання акту перевірки;
- Актів відмови від опису майна в податкову заставу і т.п.
Вищезазначені акти лише вказують на факт існування певних обставин та ніяк не позначаються на правах та обов’язках платників, а тому оспорюванню не підлягають.
Законодавством встановлені певні строки, протягом яких можливе оскарження. Так, загальний строк для складання та вручення адресату скарги складає 10 робочих днів, що відраховується з моменту ознайомлення платника з документом. Він застосовується для оспорювання більшості рішень, окрім тих, для яких діє спеціальний строк.
Спеціальний строк оскарження податкового повідомлення-рішення складає 30 календарних днів. Мова йде про наступні документи, які стосуються:
- Розподілення всього розміру існуючих зобов’язань чи податкового боргу між платниками, що створилися в процесі реформування;
- сплати грошових обов’язків чи податкового боргу, які згідно з нормативами забезпечені податковою заставою;
- Існування солідарної відповідальності за виплату всього обсягу грошових зобов’язань платника, який перебуває в процесі реформування;
- Розповсюдження права податкової застави на власність платника, що був створений в процесі об’єднання інших платників, якщо один чи більше з них мали грошові зобов’язання або податковий борг, забезпечений податковою заставою.
Судове оскарження податкового повідомлення-рішення
При незадоволенні висновками досудового розгляду справи, є можливість звернутися за її вирішенням до суду.
Спори з приводу оскарження рішень, винесених податковими структурами, розглядаються в рамках адміністративного судочинства. Строки позовної давності для них встановлюються терміном в 1095 днів. Варто пам’ятати, що рішення, яке вже було предметом оспорювання в суді, вже не підлягає оскарженню шляхом використання адміністративної процедури.
За умови, що ініційований процес адміністративного оскарження рішення, платник має право оскаржити це рішення в суді протягом місяця, що починає відлік з моменту завершення процедури адміністративного оскарження.
Як свідчить практика, оскарження податкового повідомлення-рішення в судовому порядку зазвичай закінчується визнанням рішення протиправним, скасуванням його повністю або частково. Досягти бажаного ефекту допоможе команда професіоналів компанії Ессеншал. Ми розробимо комплекс заходів з захисту ваших прав і інтересів, аби зберегти ваші кошти та час.
Кваліфікована правова допомога — гарантія успішного вирішення справи
Звернувшись за допомогою до наших юристів, ви можете розраховувати на наступний спектр послуг:
- Вивчення первинної документації, на основі якої складено документ;
- Представництво інтересів при адміністративному оскарженні податкового рішення в органах вищого рівня;
- Оформлення позовних заяв та іншої документації, яка знадобиться для судового розгляду справи;
- Представництво інтересів клієнтів у суді всіх інстанцій.
Порядок оскарження податкових повідомлень-рішень може мати свої особливості, які обов’язкового будуть враховані нашими юристами. Головне, необхідно розуміти, що таке рішення — це письмова вимога контролюючої інстанції про те, що платник повинен внести зміни в податкову звітність або сплатити суму грошового зобов’язання, визначену контролюючим органом.
Отримавши таке повідомлення, не варто відразу панікувати чи сплачувати суми, зазначені в повідомлені. Спочатку необхідно визначити, чи правомірним було таке рішення контролюючого органу. Якщо виникають якісь сумніви, потрібно звернутися до професіоналів для оскарження рішень податкових органів.
Переваги співробітництва з нами
Відповідно до Конституції кожна особа має право на відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями чи рішеннями органами державної влади або місцевого самоврядування. Якщо правда на вашому боці, оскарження податкових рішень завдяки нашим експертам не займе багато часу та зусиль.
Серед переваг співробітництва з нами ви обов’язково відчуєте на собі наступні:
- Ми використовуємо комплексний підхід для вирішення проблеми, як з точки зору права, так і з точки зору економічного обґрунтування, а також приймаючи до уваги практику оподаткування;
- Наші юристи мають багаторічний досвід роботи, а також власні перевірені на практиці юридичні конструкції та алгоритми дій в тих чи інших обставинах;
- Ми зацікавлені в тому, аби вирішити ваше питання якомога скоріше та не відкладати оскарження податкової вимоги.
Отримайте консультацію кваліфікованих юристів вже зараз!