Меню

Закрити

Оскарження рішення про застосування фінансових санкцій

Фінансові санкції — проблема, з якою стикався практично кожен підприємець. Але чи завжди їх нарахування є справедливим? І що робити, щоб оскаржити таке рішення? Звертайтеся за юридичною допомогою до наших фахівців, і ми разом відновимо та захистимо ваші права!

Які штрафи встановлені за порушення податкового законодавства?

Штраф за несплату єдиного податку або за його несвоєчасну сплату становить 20% від несплаченої суми. Крім штрафних санкцій за кожен день прострочення доведеться сплатити пеню — 0,1% від недоплаченої суми.

Якщо сума боргу не перевищує 5100 грн, настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 680 грн до 1360 грн, а якщо сума заборгованості більша за 5100 грн, доведеться заплатити штраф у розмірі від 1360 грн до 2040 грн. За повторне правопорушення ця сума ще збільшиться.

Подібні санкції передбачені не тільки для невиплати єдиного податку, а й інших видів податків. Особливості розрахунку можуть відрізнятися для платників тієї чи іншої групи.

Оскарження штрафу податкової

фінансові санкції

Після того як платник податків отримав повідомлення про нарахування штрафних санкцій, він повинен заплатити їх протягом 10 днів. Цей же термін дається особі, щоб оскаржити винесене рішення, якщо на те є підстави. Нормативами передбачено, що подача скарги за таке рішення зупиняє його дію.

Для початку можна спробувати вирішити питання в досудовому порядку. Для цього подається скарга в органи доходів і зборів вищого рівня. Складається такий документ у довільній формі.

Якщо відбувається оскарження рішення про застосування штрафних санкцій за несплату єдиного внеску, у податкового органу є 30 днів, аби дати мотивовану відповідь.

При цьому є фінансові санкції, які оскаржити в адміністративному порядку не можна:

  • зобов’язання зі сплати внеску, самостійно визначені платником;
  • вимоги, які раніше вже оскаржувалися і були розглянуті;
  • вимоги про сплату боргу вже оскаржені платником в судовому порядку.

Варто також розуміти, що для початку краще спробувати все-таки адміністративний порядок оскарження, так як судовий розгляд виключить таку можливість. А ось якщо такий спосіб не допоміг, захист порушених прав також може відбуватися в порядку адміністративного судочинства.

Адміністративний позов про скасування вимоги про сплату боргу подається обов’язково в письмовій формі безпосередньо заявником або його представником. У позовній заяві слід висувати конкретні вимоги: скасувати або визнати недійсним рішення відповідача.

Оскаржити штрафи за несплату податків — завдання непросте. Важливо підтвердити свої вимоги достовірними доказами. Про подання скарги слід повідомити сам податковий орган. Саме це є підставою для зупинення перебігу строку сплати штрафу до винесення остаточного рішення судом.

Якщо вам вдасться переконати суд у своїй правоті і довести, що скарга на рішення ДФС про застосування штрафних санкцій не є безпідставною, він прийме рішення про визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень повністю або частково, скасує його або визнає недійсним. Ще один варіант — постанова про поворот виконання рішення або окремих його положень з встановленням способу його виконання.

На практиці судитися з органами державної влади досить-таки складно, адже мова йде про наповнення державного або місцевого бюджету. Щоб результати оскарження були максимально успішними, рекомендуємо довірити це професіоналам. Якщо вам необхідне оскарження рішення про застосування фінансових санкцій — звертайтеся до наших фахівців. Ми завжди готові допомогти відновити справедливість і створити сприятливі умови для розвитку вашого бізнесу!