Кожен підприємець стикається з необхідністю відправити звіти в податкову. І тут у багатьох виникають труднощі, особливо, з огляду на часті законодавчі зміни у даній сфері. Адже мало просто заплатити податки, потрібно ще й правильно та вчасно подати відповідну звітність. Невирішеність таких питань може призвести до конфліктних ситуацій і серйозних збитків.
Особливості здачі податкової звітності
Даний тип звітності є різновидом бухгалтерської звітності. Вона полягає в подачі платниками податків податкових декларацій до контролюючих органів у терміни, встановлені законом, на підставі яких здійснюється нарахування та оплата податкових зобов’язань.
Податкова звітність — це серйозна документація. За неподання або подання недостовірної інформації законом передбачена відповідальність у вигляді штрафу. Тому слід уважно стежити за тим, щоб не порушити вимоги податкового законодавства.
Звіти подаються за кожен податковий період. Так, для надання звітності місячного періоду зазвичай відводиться 20 днів, для квартального — 40. Але нормативами можуть встановлюватися і виключення, як, наприклад, з земельним податком.
В Україні звітів, які слід здавати, досить багато. Тому є сенс їх систематизувати. В цілому ж, подання податкової звітності відбувається по кожному сплаченому податку. Найбільш поширені з них такі:
- ПДВ;
- податок на прибуток;
- єдиний податок;
- ЄСВ;
- декларація про доходи та ін.
При виявленні помилок у звіті слід їх виправити. З цією метою подають виправлені відомості. Якщо це зробити до того, як закінчаться встановлені законом терміни, то ніяких санкцій держорганами застосовуватися не буде.
Подавати відомості можна як в паперовому, так і в електронному вигляді. При цьому останній набирає все більшої популярності. Це дуже спрощує життя підприємцям, адже економить величезну кількість часу. Крім того, великий і середній бізнес, а також платники ПДВ повинні в обов’язковому порядку подавати звітність через інтернет.
Як подати електронний звіт в податкову?
Щоб подавати звіти через інтернет, потрібно отримати електронно-цифровий підпис. Зробити це можна в будь-якому центрі сертифікації ключів. Ключі від органів юстиції, податкової, Приватбанку та деяких інших установ можна отримати безкоштовно.
Після цього буде потрібно встановити на комп’ютер спеціальне програмне забезпечення і укласти договір з податковою про визнання електронних документів. Всі ці дії можна зробити за 1 день і приступити до роботи в онлайн форматі.
На сьогоднішній день існує цілий ряд різних програм, через які подається електронна податкова звітність. Серед них: Електронний кабінет платника податків, Єдине вікно, M.E.doc, IFin, СОТА, FREDO Звіт, Таксер і інші. Ви можете на власний розсуд підібрати те, що підходить саме вам. Серед перерахованих є як платні, так і безкоштовні варіанти.
Всі матеріали формуються в форматі XML, підписуються електронним цифровим підписом та печаткою фірми. Процес завантаження їх на сервер зазвичай займає не більше, ніж хвилину. Після цього відправнику приходить повідомлення про успішну відправку, а також квитанція від податкової про отримання матеріалів. Через кілька годин на електронну пошту повинна прийти ще одна квитанція про прийняття або неприйняття звіту.
Фахівці компанії «Ессеншал» допоможуть не тільки захистити ваші інтереси, але й правильно організувати ведення документації та забезпечать, аби податкова звітність підприємства була в повному порядку без негативних наслідків у вигляді податкових перевірок та необхідності сплати штрафних санкцій.