Меню

Закрити

Податкові перевірки

Перевірка платника податків — це процедура, яку важко уникнути будь-якому представнику бізнесу. До такого заходу необхідно бути готовим, адже він завжди складний та досить ризикований для організації. Практика свідчить, що навіть добросовісні платники податків стикаються з неправомірно встановленими доплатами та санкціями. Важливо відстоювати свої інтереси, для чого вам знадобиться підтримка кваліфікованого юриста. Спеціалісти нашої компанії мають великий досвід розгляду податкових справ і їх вирішення на користь клієнтів.

Основні види перевірок

Згідно з законодавчими нормами, органами фіскальної служби можуть проводитись податкові перевірки різних типів. Серед них виділяють:

  1. Камеральні. Характерна особливість такого заходу полягає в тому, що він відбувається в приміщенні органу ДФС. Він проводиться на основі цифр, взятих з декларацій, поданих самими платниками податків. Мета зазначеної перевірки — знайти помилки, допущені під час оформлення звітності, які призвели до заниження чи, навпаки, завищення податкового зобов’язання.
  2. Документальні. Зазначений різновид перевірки здійснюється з метою встановлення повноти та своєчасності всіх нарахувань та виплат згідно з нормами податкового законодавства, дотримання положень трудового, валютного законодавства. Вона може бути планова, коли захід відбувається відповідно до завчасно встановленого плану. Позапланова перевірка проводиться незалежно від плану-графіку, якщо на те є певні підстави. Крім того, документальна перевірка може бути виїзна, коли контролююча інстанція виїжджає до платника податків, і невиїзна, коли вона відбувається за місцем знаходження фіскального органу.
  3. Фактичні. Відбувається за місцем фактичного здійснення організацією своєї діяльності. Як правило, під час неї перевіряють дотримання порядку проведення розрахунково-касових операцій, обороту готівкових коштів, наявності необхідних дозволів і ліцензій, що безпосередньо пов’язані з видом діяльності суб’єкта господарювання.

Позапланова податкова перевірка: підстави проведення

Навіть якщо вашого підприємства немає в поточному плану-графіку перевірок контролюючого органу, прихід його представників можна очікувати в наступних випадках:

перевірка платника податків
  • в податкову службу надійшла інформація щодо порушення платником податків норм валютного, податкового чи іншого законодавства, якщо протягом 15 днів він не відповів на відповідний запит контролюючої інстанції;
  • платник податків не подав або подав, але з порушенням встановлених строків, декларацію чи іншу звітність;
  • суб’єкт господарювання вказав недостовірну інформацію;
  • платник не згоден з висновками, вказаними в акті перевірки, в результаті чого він подав заперечення до ДФС.

Порядок проведення перевірок ДФС передбачає, що за її результатами складається довідка або акт. Саме в останньому зазначаються всі виявлені порушення. Керівник організації, в якій відбувся зазначений захід, має підписати такий документ або відмовитися від підпису у випадку незгоди з його висновками. Законодавством встановлюється можливість їх оскарження.

Способи оскарження результатів перевірок

Перший варіант, що робити, якщо ви не згодні з висновками акту податкової — скористатися правом адміністративного оскарження. Для цього необхідно подати скаргу до контролюючого органу вищого рівня з проханням переглянути прийняте рішення. Оформляється вона в письмовій формі. До неї необхідно подати також всю документацію з відповідними доказами та розрахунками протягом 10 днів після того, як відбулась перевірка податкової інспекції.

Другий варіант вирішення даного питання — ініціювання судового розгляду. В даному випадку важко розібратися самостійно, тут необхідна допомога адвоката. Важливо грамотно скласти позовну заяву, в якій важливо викласти всі моменти, що мають значення для справи. Також слід зазначити всі наявні докази, яких буде достатньо, аби судова інстанція прийняла рішення на вашу користь.

Варто зазначити, що якщо ви скористались правом судового оскарження прийнятого рішення, оскаржити його в адміністративному порядку буде вже неможливо. Крім того, вам необхідно повідомити контролюючу інстанцію щодо ініціювання судового оскарження.

І пам’ятайте, податкова перевірка часто відбувається з порушенням законодавства, тому не бійтеся захищати свої права усіма передбаченими законом способами.

Правова допомога від компанії Ессеншал

Юридичний супровід від нашої компанії може включати наступні послуги:

  • надання правової оцінки щодо законності рішення, прийнятого податковою;
  • допомога в підготовці до перевірки, аналіз наявної документації та звітності;
  • надання рекомендацій стосовно дій співробітників під час проведення перевірки;
  • підготовка відповіді на запити контролюючого органу;
  • присутність спеціаліста безпосередньо, коли проводиться перевірка податкової;
  • забезпечення недопущення застосування адміністративного арешту майна;
  • оскарження рішень, ухвалених контролюючою інстанцією;
  • зменшення ризиків незаконної інвентаризації;
  • представництво інтересів клієнтів у суді та інших державних органах.

Податкова перевірка — це завжди стрес для суб’єкта господарювання. Проте, заручившись підтримкою досвідчених юристів, ви можете бути впевнені, що відповідна процедура пройде прозоро й максимально безболісно для вашого бізнесу!