Меню

Закрити

Скарга на митницю

Згідно з Конституцією України, всі державні органи зобов’язані діяти виключно в рамках передбачених законами та Конституцією України. Митні органи також відносяться до держорганів. Але, на жаль, представники митниці часто зловживають своїми повноваженнями, чим завдають збитків імпортерам/експортерам. Це можуть бути неправомірні дії, рішення або повна бездіяльність. Скарга на митницю може проводиться в адміністративному (позасудовому) та судовому порядку. Обидва мають свої переваги, так:

скарга на митницю
  • досудовий порядок займає менше часу та митний орган вищого рівня не може подати апеляційну скаргу, яка (навіть якщо вона недоречна) затягує судовий процес до остаточного перегляду;
  • судовий порядок є найбільш об’єктивним і неупередженим.

Нести відповідальність за порушення правил митниці зобов’язані особи, які досягли віку 16 років та котрі є працівниками даного органу.

Куди звертатися?

Якщо виникають конфліктні ситуації з митницею або вже призначено судовий процес – краще звернутися за допомогою до професіоналів. Не варто відкладати ситуацію “на потім”, так як це може призвести до великих збитків та проблем з митницею в подальшому. Митний адвокат юридичної контори «Ессеншал» допоможе швидко та безболісно вирішити будь-яке питання.

За порушення правил митного органу проводяться такі адмін стягнення:

  • попередження – згідно зі ст. 463 МКУ (Митного кодексу України) виноситься у вигляді постанови про адміністративне стягнення;
  • штраф – згідно зі ст. 464 МКУ, особа яка вчинила неправомірні дії зобов’язана сплатити до держбюджету суму грошових коштів, у розмірі який визначається Кодексом залежно від правопорушення;
  • конфіскація – згідно зі ст. 465 МКУ, в ряді випадків потрібно примусова конфіскація товарів або інших засобів, прописаних в пункті 3 статті 461 Митного кодексу України та безоплатної передачі в “руки” держави.

Конфіскація можлива тільки за рішенням суду у випадках та обсязі прописаних в МКУ.

Адвокат по митним справам зможе допомогти при вирішенні спорів

  • повернення грошових коштів, конфіскованого товару та платежів митниці;
  • оскарження постанов про адмінпорушення;
  • оскарження рішень митниці про коригування митної вартості;
  • оскарження рішень митниці про визначення коду товарів;
  • відмова в декларуванні товарів та грошових коштів вище норми.

Митні органи часто діють формально, забороняючи присутнім при складанні протоколів адвокатів, свідків та понятих. Цим вони порушують права людини. У суді подібних справ величезна кількість, тому суддівство ставиться до них також формально. Якщо є бажання виграти справу, слід надати незаперечні докази, а з їх пошуком краще справиться митний адвокат юридичної фірми «Ессеншал».