Меню

Закрити

Відшкодування ПДВ

Бюджетне відшкодування ПДВ – це від’ємна сума тобто різниця між податковим зобов’язанням (ПЗ) та податковим кредитом (ПК) за звітний період. При отриманні даної різниці, платник вправі вибрати куди направити негативну суму. Наприклад, до ПК в рахунок подальшого періоду, або він може задекларувати суму до бюджетного відшкодування (БВ) одним з дозволених засобів згідно податкового кодексу України.

Порядок відшкодування ПДВ

Платник податків вправі вимагати БВ від’ємної різниці за двох умов, якщо вона:

  1. Формується з ПК, яким сплачено в минулому або нинішньому звітному періоді до держбюджету (при імпортуванні товарів чи придбанні послуг у нерезидентів) чи постачальникам послуг/товарів.
  2. Не більше суми реєстраційного ліміту при декларуванні.

У випадках, якщо у платника є борг по сплаті ПДВ, від’ємне значення спочатку перекриває суму заборгованості. Якщо є залишок після погашення, його можна задекларувати. При цьому в рядку 20.2.2 декларації ліміт декларації буде зменшений в розмірі суми залишку.

Для отримання відшкодування ПДВ, платник податків зобов’язаний подати до відповідного податкового органу декларацію та заяву, з прописаною сумою компенсації.

Оформлення декларації

Платник податків при заповненні декларації до БВ повинен внести дані в наступні рядки:

відшкодування пдв
  • 19.1 – суму перевищення від’ємного значення над лімітом реєстрації на період оформлення декларації;
  • 20 – суму від’ємного значення, яка дорівнює:
    – значенню рядка 19, якщо він дорівнює або менше ліміту реєстрації;
    – різниці значень рядків 19 та 19.1 за умови, що ліміт реєстрації менше від’ємного значення.
  • 20.1 – різниця податкового боргу;
  • 20.2 – загальне значення БВ;

в залежності від варіанту куди будуть здійснювати повернення ПДВ:

  • 20.2.1. – бюджетне відшкодування повернеться на поточний рахунок;
  • 20.2.2 – на сплату боргів по податках або інші грошові зобов’язання по інших платежах до бюджету держави.

Далі, заповнюється додаток 3, що складається з 2-х таблиць, де повністю розшифровуються суми сплачених платежів ПДВ в попередніх періодах і детально розраховується сума до БВ. При відсутності податкової заборгованості, це потрібно довести, відповідними документами.

Нюанси оформлення декларації

При оформленні декларації для ПДВ відшкодування варто зупинити увагу на тому що:

  1. Рядок 19.1 прописується в разі, якщо від’ємне значення перевищує ліміт реєстрації. Якщо вони рівні або ліміт реєстрації більше, рядок не заповнюється, а значення відразу вказується в пункті 20. Щоб дізнатися ліміт потрібно увійти в особистий електронний кабінет (“СЕА ПДВ”) або направити запит в електронному вигляді в СЕА згідно з формою J ( F) 1301206.
  2. У випадках, коли від’ємне значення більше ліміту реєстрації, їх різницю неможливо декларувати до БВ (20.2) або в рахунок сплати боргу (20.1). Вона одразу переноситься в суму від’ємного значення майбутнього звітного періоду.

Порядок відшкодування ПДВ включає, що всі заяви для отримання БВ долучаються до Реєстру (Реєстру заяв на бюджетне відшкодування).

Коли чекати виплату?

Після отримання декларації та заяви, контролюючий орган впродовж місяця повинен зробити висновок. В тому числі, співробітники податкового органу мають право на виїзну перевірку всіх деталей прописаних в декларації. Якщо, знаходяться обґрунтовані зачіпки, які передбачають наявність фіктивних даних, податковий орган вправі протягом місяця навідатися з позаплановою документальною перевіркою платника. У разі коли дані підтверджені або позапланова перевірка не була потрібна, податковий орган робить задокументований висновок.

Якщо ви вважаєте, що податковий орган перевищує свої повноваження та неправомірно встановив позапланову перевірку, краще звернутися за допомогою до професіоналів – до юридичної контори “Ессеншал”. Висококваліфіковані юристи мають глибоку фундаментальну базу знань підкріплену багаторічним досвідом вирішення найскладніших завдань.

Бюджетне відшкодування здійснюється “в порядку живої черги”. Ознайомитися з сумою можна після узгодження наступного дня. Коли сума в БВ отримує статус узгодженої, на протязі 5 робочих днів відбувається компенсація ПДВ та зарахування суми на поточний рахунок або іншим чином, який прописав платник податків.