Меню

Закрити

Захист прав платників податків

Сьогодні одним з наболілих питань в світі підприємців та інших груп платників податків є захист їх прав та інтересів. Захист прав платників податків – це звернення до визначених державних органів для детального розслідування правомірності дій/бездіяльності податкових (контролюючих) органів по відношенню до платника податків.

На основі ст. 56 ПКУ (Податкового кодексу України) у кожного податкового платника є право на оскарження будь-якого рішення податкових органів в досудовому та судовому порядку. Тобто, якщо платник податків вважає, що орган запрошує необгрунтовану суму фінансового зобов’язання, прийняв незаконне рішення, або виходить за межі своїх повноважень, які встановлені рамками ПКУ та законодавством України, то у нього є право подати скаргу про перегляд будь-якого рішення протягом 10 днів, наступних за днем ​​його отримання.

Терміни розгляду скарги

захист прав платників податків

Діючі права платників податків зобов’язують податковий орган протягом 20 календарних днів, починаючи з наступного дня після її отримання, прийняти рішення та відправити його платнику податків шляхом звичним для взаємного спілкування (поштою, через електронний кабінет та ін.). Існує ряд випадків, коли прийняття рішення представниками податкових органів можна продовжити, але максимальний термін його прийняття становить 60 календарних днів. Питання про продовження розгляду скарги приймає керівник/заступник керівника/інша уповноважена особа.

Результат

Якщо остаточне рішення на скаргу не було надано протягом вищевказаних термінів, то вона автоматично вважається повністю задоволеною на користь платника податків з наступного дня після закінчення терміну. Такий ж автоматичний висновок приймається, якщо рішення про продовження термінів прийняття рішення керівник/заступник керівника/інша уповноважена особа відправив по закінченню терміну в 20 календарних днів.

Довіреність на представництво інтересів юридичної особи в податковій

Будь-яка фізична та юридична особа має право самостійно вирішувати всі питання з контролюючими органами, але через некомпетентність та недостатню кількість знань нюансів законодавчої бази, часто виникають проблеми. Найзручніше залучити юриста по податках.

Податковий юрист від юридичної компапнії “Ессеншал” має всю необхідну базу знань з питань ведення та вирішення будь-яких ситуацій, що виникають при спілкуванні з контролюючими органами.

Також, згідно з ПКУ податкове представництво інтересів можуть здійснювати особи, які супроводжують справи по сплаті податків та діють в рамках закону за дорученням.

Якщо довіреність видана фізичною особою за ПКУ потрібно завірити її за всіма передбаченими правилами. Юрист по податках має ті ж зобов’язання та права, що й особа, яку він представляє. Згідно з чинним законодавством юридична особа за дорученням матиме всі права для надання законних маніпуляцій в інтересах бізнесу, при наступних діях контролюючих органів:

  • неправомірних діях;
  • постановці рішень;
  • бездіяльності.

Тобто юрист від “Ессеншал” буде компетентним в захиститі усіх прав платників податків (як юридичної та й фізичної особи) від незаконних дій податкових органів.