Меню

Закрити

Дозвіл на виїзд дитини за кордон

Плануючи сімейну подорож за межами України може виникнути багато турбот: як організаційних, так і юридичних. Зокрема, під час планування поїздки з дітьми не всі знають як бути: чи потрібен дозвіл на вивіз дитини за кордон, який в нього строк дії, яка вартість нотаріальної довідки тощо. Рекомендуємо не панікувати та ознайомитися з інформацією, приведеною в даній статті. Тут ви знайдете відповіді на всі основні запитання.

Відповідно до законодавства України право вільно перетинати кордон надається дітям, яким виповнилося 16 років. Якщо ви подорожуєте всієї сім’єю (обидва батьки та діти), тоді вам знадобиться мінімальний пакет документів. У всіх інших випадках потрібно обов’язково оформлювати спеціальний дозвіл. Це стосується поїздок з одним із батьків (батьком або матір’ю), у супроводі найближчих родичів або піклувальників.

Для чого це необхідно? Дозвіл на виїзд дитини за кордон – це юридичний документ, який дозволяє уникнути незаконне вивезення дітей за межі держави. Він необхідний як для захисту прав дітей, так і батьків. Оформити таку довідку можуть тільки громадяни України, дітям з іноземним громадянством надається право подорожувати без зайвих перешкод.

Як оформити дозвіл на виїзд?

дозвіл на виїзд дитини за кордон

Подібний документ швидко оформлять у будь-якому нотаріальному бюро. Вам потрібно буде звернутися з заявою та наступними документами: ІПН, а також ідентифікаційні документи обох батьків та дитини або дітей (подаються лише у вигляді оригіналів). Вартість послуги залежатиме від фірми, до якої ви звернетеся. Радимо обрати професіонала, який гарантує якість, швидкість та оптимальну ціну – не намагайтеся зекономити.

Нотаріальний дозвіл на виїзд дитини за кордон повинен містити інформацію стосовно країни, до якої виїжджають, дати виїзду та в’їзду, мети подорожі та дані про особу, яка супроводжуватиме дитину. У кінці документ містить підпис батьків та нотаріальне завірення.

Який строк дії дозволу?

Конкретних обмежень не існує, тому що все залежить від індивідуального випадку. Адже дитина може поїхати за кордон не тільки для того, щоб подорожувати, але й на лікування, навчання, змагання тощо. Ось чому в документах вказують мету поїздки. Вам тільки потрібно звернути увагу на те, що на кожен окремий виїзд оформлюються окремі папери, тому врахуйте це плануючи декілька різних подорожей.

Що робити, якщо дозвіл від батька на виїзд дитини за кордон неможливо отримати?

Спочатку розберемося у яких випадках дозвіл іншої сторони взагалі не потрібен:

  • якщо один з батьків іноземець та не має українського громадянства;
  • у разі позбавлення батьківських прав;
  • визнання недієздатності або у випадку загибелі;
  • якщо наявна заборгованість зі сплати аліментів.

Зверніть увагу, якщо ви підпадаєте під один з цих пунктів, тоді вам доведеться підготувати відповідні документи (зазвичай нотаріально завірені копії) та пред’явити їх на кордоні. В усіх інших випадках дозвіл на вивезення дитини за кордон доведеться добиватися через допоміжні інстанції.

Найпростіший варіант – знайти мирне рішення. У цьому випадку доведеться звернутися до іншої сторони у письмовому порядку через нотаріуса. Якщо цей крок не дасть результату, тоді залишається останній шанс – звернутися до суду. Вам потрібно буде грамотно скласти позовну заяву, у якій буде позначено мету виїзду за межі України, період та місце перебування, а також факт відмови іншої сторони у наданні дозволу на виїзд. Крім того, доведеться обмалювати всі обставини та зібрати докази. Від того наскільки ретельно буде проведена підготовка, залежить рішення суду.

Дозвіл на виїзд за кордон: допомога професійного адвоката «Ессеншал»

Отримання дозволу на виїзд неповнолітнього громадянина за межі України може привести до досить складного судового розгляду. Але це належить до всіх справ, які стосуються дітей. Якщо ви зацікавлені у тому, щоб суд виніс рішення на вашу користь, необхідно звернутися за допомогою до професійного юриста.

У вас є право відстоювати свої інтереси на засіданні самостійно, але успіх гарантовано лише у тому випадку, якщо обидва батьки відмовляються від юридичної допомоги. Тільки так ви виступатимете на рівних. Але, якщо одна зі сторін найме адвоката, то чинити опір стане вдвічі складніше.

Отримати дозвіл виїзд дитини за кордон без батьків можна лише при ретельній підготовці. В цьому вам допоможе юрист з сімейного права «Ессеншал». У нас працюють професіонали, які пропонують найбільш компромісні ціни на юридичні послуги в місті Київ.