Меню

Закрити

Оскарження дисциплінарного стягнення

Дисциплінарне стягнення — це один з проявів юридичної відповідальності працівника за недотримання трудової дисципліни. Звісно, кожен співробітник має дотримуватись встановлених трудовим законодавством норм, а також правил внутрішнього трудового розпорядку. Проте трапляються випадки, коли керівник зловживає цим і незаконно притягує особу до дисциплінарної відповідальності. Що робити, якщо це сталося з вами? Юристи нашої компанії розкажуть, як грамотно оскаржити таке рішення.

Види та строки застосування дисциплінарних стягнень

Дисциплінарні стягнення (КЗПП) бувають 2-х видів: догана та звільнення. Для деяких категорій працівників відповідно до закону чи статутних документів підприємствами можуть застосовуватися й інші види стягнень. Наприклад, для державних службовців можуть застосовувати такий вид покарання як пониження посади чи рангу, відстрочення присвоєння наступного рангу, позбавлення нагрудного знаку тощо.

Стягнення застосовується за скоєний проступок, але не пізніше 1-го місяця з дня, коли стало про нього відомо. Крім того, накладати стягнення не можна після сплину 6-ти місяців з дня скоєння такого проступку.

Для цього складається наказ про дисциплінарне стягнення, про що співробітнику повідомляють під розписку. При цьому обираючи конкретний вид покарання, керівництво має зважати на ступінь тяжкості проступку, умови, за яких він був скоєний, а також попередню роботу цієї людини.

Зауважимо, що за один проступок можна накласти лише одне дисциплінарне стягнення! Накладання декількох покарань суперечить нормам законодавства, порушує права людини та може бути оскаржене. Допоможуть це зробити кваліфіковані юристи в галузі трудового права, які завжди готові зробити все можливе, аби відновити справедливість.

Дисциплінарне стягнення: оскарження та зняття

оскарження дисциплінарного стягнення

Для оспорювання притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності є дві інстанції:

  • комісія з трудових спорів, яка створюється на самому підприємстві;
  • суд.

У вищезазначену комісію працівник може звернутися протягом 3-х місяців, починаючи з того моменту, коли він дізнався про накладене стягнення. Даний строк можна відновити тільки за наявності повноважних причин.

Комісія з трудових спорів розглядає подану заяву протягом 10-ти днів за обов’язкової участі обох сторін: працівника та роботодавця. Якщо робітник не згоден з рішенням комісії, він може протягом 10-ти днів оскаржити його в суді.

Оскарження дисциплінарного стягнення в суді може відбуватися й без попереднього розгляду спору комісією. Для цього необхідно подати до суду відповідну позовну заяву. В цьому випадку краще звернутися за захистом своїх прав до адвоката.

Якщо протягом року працівник не скоїть нового проступку, вважається, що він не мав дисциплінарного стягнення. Крім того, якщо така людина покаже себе, як добросовісного робітника, то зняття стягнення може відбуватися й раніше, ніж через рік.

Та слід мати на увазі, що під час дії дисциплінарного стягнення до співробітника не застосовуються жодні заохочувальні заходи.

Коли стягнення накладати не можна?

Оскарження дисциплінарного стягнення має також відбуватись тоді, коли його застосували за вчинки, за які не можна притягати людину до відповідальності. Серед них:

  • відмова виконувати роботу, яка не передбачена умовами трудового договору (виключення становлять випадки тимчасового переведення працівника на іншу роботу);
  • відмова виконувати свої обов’язки за умови виникнення небезпечної виробничої ситуації, що загрожує життю чи здоров’я самого працівника, інших людей чи навколишнього середовища;
  • відмова від роботи, яку керівник не має права вимагати від певної категорії громадян (наприклад, залучення до надурочних робіт неповнолітніх чи вагітних жінок).

Для оскарження наказу про дисциплінарне стягнення звертайтеся до наших спеціалістів. У нас великий досвід роботи у вирішення трудових спорів різного характеру. Ми добре орієнтуємося в законодавстві та точно знаємо, як вам допомогти!

Зв’язатися з нами можна за номерами телефонів, які є на нашому сайті або через форму зворотного зв’язку. Для більш комфортного спілкування ми також є в соціальних мережах!