Меню

Закрити

Реєстрація профспілки

Профспілки в Україні, як і в більшості країн світу, є об’єднанням працівників з метою захисту їх інтересів. Це обов’язково неприбуткова організація, яка включає в себе громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання). І хоча кількість профспілок за роки української незалежності значно скоротилася, вони не перестають відігравати важливу роль, коли мова йде про захист прав трудящих. Розглянемо покроково, як же створити таку організацію і забезпечити її ефективне функціонування.

Як створити профспілку

профспілки в УкраїніЗаконодавством закріплено право громадян на прийняття участі в профспілкових організаціях з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав. Для створення профспілки не потрібно попередньо отримувати жодних дозволів. Така громадська організація формується виключно за волевиявленням її членів, яких повинно бути не менше 3 осіб.

Право її створювати є тільки у громадян України. У свою чергу іноземці та особи без громадянства мають право бути членами профспілки, якщо це дозволено статутом.

Згідно з положеннями закону, всі профспілки в Україні є юридичними особами. Створення профспілки — досить складний процес, який можна поділити на декілька етапів:

  • проведення загальних зборів;
  • прийняття статуту організації;
  • державна реєстрація (протягом 60-ти днів з моменту проведення зборів).

Особливості функціонування організації

Головним її органом є збори (конференція), проте для організації поточної роботи в період між зборами можуть створюватися інші органи або обиратися уповноважені особи:

  • профспілковий комітет і ревізійна комісія;
  • профспілковий організатор або представник.

Щоб стати членом профспілки, необхідно написати відповідну заяву. При цьому передбачається сплата членських внесків. Якщо організація створена на роботі, то, як правило, такі внески автоматично вираховуються з заробітної плати.

Все майно юрособи вважається колективною власністю. Щороку затверджується кошторис, згідно з яким витрачаються гроші профспілки.

Реєстрація профспілки на підприємстві має ряд переваг для працівників. Так, їм надається профспілкова допомога цільового і нецільового характеру. Наприклад, на лікування і реабілітацію співробітника, на його поховання або в якості підтримки у разі аварії або стихійного лиха.

Якщо у вас виникають питання правового характеру, звертайтеся за консультацією до юристів компанії «Ессеншал»!