Меню

Закрити

Захист прав працівників, роботодавця

Права роботодавця, як і права працівника, гарантовані законом. Ніхто не може їх порушувати, інакше за це передбачена відповідальність. В умовах становлення демократичної та правової держави це питання має особливе значення. Адже дотримуватись прав людини необхідно у всіх сферах життєдіяльності, і сфера праці не є виключенням.

Захист прав роботодавців

Від імені сторони роботодавця зазвичай діє керівник або уповноважені ним особи. Оскільки така категорія менш захищена з точки зору законодавства, їм часто потрібна юридична допомога. Так, юрист допоможе:

захист трудових прав працівників
  • Розробити проекти трудових, колективних договорів;
  • Оформити внутрішню документацію підприємства;
  • Розібратися в питаннях, що стосуються прийняття та звільнення працівників, оплати та охорони праці;
  • Захистити власні інтереси в суді чи інших державних органах.

Захист трудових прав працівників

Від імені трудового колективу за захистом прав співробітника, крім нього особисто, може також звертатися профспілкова організація або уповноважений представник. При цьому виділяють дві форми захисту прав і інтересів:

  • Юрисдикційну;
  • Неюрисдикційну.

У першому випадку передбачається звернення до судових та інших компетентних органів державної влади (наприклад, до органів Держпраці). Сюди також відносять розгляд індивідуальних трудових спорів у порядку підлеглості.

У межах неюрисдикційної форми спір вирішується сторонами самостійно без звернення до державних або інших компетентних органів. Захист прав працівників у такому випадку здійснюється шляхом досягнення компромісу. Саме тут вдаються до участі профспілки або до примирно-третейських процедур.

Обрана форма захисту залежить від характеру правопорушення. Зазвичай сторони в першу чергу намагаються вирішити конфлікт мирним шляхом, а якщо цього досягти не вдається — звертаються до компетентних органів. При цьому звернення до інших інстанцій не позбавляє працівника права ініціювати судовий розгляд справи.

Способи захисту в таких категоріях справ можуть бути різними: відновлення положення, яке існувало до скоєння правопорушення, визнання права, визнання правочину недійсним, відшкодування завданої шкоди тощо.

Порушення трудових прав працівників чи роботодавців — серйозна справа, що вимагає кваліфікованої правової допомоги. Щоб її отримати звертайтеся до юридичної компанії «Ессеншал». Ми завжди виступаємо на стороні закону та за відновлення справедливості!