Меню

Закрити

Виплата страхового відшкодування

Страхове відшкодування є особливо актуальним при потраплянні в ДТП. Часто у таких випадках потрібна допомога страхового адвоката, адже процедура отримання зазначених виплат має свої нюанси. Ознайомимося з нею більш детально.

Основні положення страхування

Страхування — це тип цивільно-правових відносин, спрямованих на захист майнових інтересів фізичних та юридичних осіб у разі настання певних обставин (страхового випадку). Конкретні умови страхування передбачаються відповідним договором, а виплати здійснюються за рахунок коштів, сплачених самими громадянами та юрособами (внесків).

Страхове право в Україні ще тільки розвивається, а добровільне страхування не набуло такої популярності, як це можна спостерігати в зарубіжних країнах. Проте, деякі види страхування в нашій державі є обов’язковими, зокрема мова йде про соціальне страхування, а також страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.

виплата страхового відшкодування

Виділяють декілька принципів страхового права, що відображають всю суть даного процесу:

 • вільного вибору страховика, виду страхування;
 • страхового інтересу;
 • відповідного ризику;
 • найвищої довіри;
 • неприбутковості для страхувальника.

Виплата страхового відшкодування може відбуватися не лише в грошовій формі. Так, вирізняють декілька варіантів відшкодування завданих збитків:

 • перерахунок грошових коштів;
 • оплата виплат на ремонт об’єкта;
 • відновлення пошкодженого об’єкту;
 • заміна пошкодженого, зниженого чи викраденого предмету аналогічним.

Крім того, в договорі зазвичай зазначається сума, яка не підлягає відшкодуванню страховиком у разі настання страхового випадку (франшиза). Вона може бути умовна та безумовна. В першому випадку зазначаються певні вимоги, за яких здійснюється відшкодування. У другому — відповідальність страховика вимірюється розміром завданих збитків за вирахуванням франшизи.

Заява про страхове відшкодування

Розглянемо дії постраждалої особи у випадку потрапляння у дорожньо-транспортну пригоду. Так, аби отримати відшкодування, вона має протягом 30 днів з дня повідомлення про ДТП подати страховику відповідну заяву. У ній має міститися наступна інформація:

 • найменування страховика;
 • особисті дані заявника;
 • зміст майнових вимог;
 • відомості щодо вже здійснених розрахунків, що були проведені між сторонами;
 • дата та підпис заявника.

Зазвичай страховики надають уніфіковану форму заяви, яку потрібно заповнити. Тож, перш ніж подавати документи, рекомендуємо ознайомитися з бланками заяв саме вашої страхової компанії.

Важливо, що строк подання заяви про виплату страхового відшкодування має велике значення при отриманні виплат. Вся справа у тому, що на здійснення виплати у страховика відповідно до закону є 90 днів. Аби затягнути цей строк, багато страхових компаній пропонують написати потерпілому лише повідомлення, а заяву на виплату оформити вже після отримання рішення суду. Проте, такі справи можуть розглядатись місяцями. Тому потрібно не чекати рішення суду, а відразу писати зазначену заяву. Інакше чекати страхових коштів доведеться дуже довго.

У випадку підписання договорів іншого виду страхування слід обов’язково звертати увагу на такі нюанси. Неподання відповідної заяви протягом року, а у випадку завдання шкоди життю та здоров’ю потерпілого протягом трьох років, є підставою для відмови здійснення страхового відшкодування.

Документи для отримання страхового відшкодування

страховий адвокат

Разом з заявою особі слід подати страховику наступні матеріали:

 • паспорт;
 • страховий поліс;
 • документ, що засвідчує право власності на застраховане майно;
 • банківські реквізити.

В окремих випадках необхідно подати додаткові документи, такі як довідка з лікарні, свідоцтво про смерть (у разі смерті застрахованої особи), чеки, які підтверджують витрати на лікування, поховання тощо. Договором можуть бути передбачені й інші матеріали, які підтверджують настання страхового випадку.

Стягнення страхового відшкодування в судовому порядку

Кожен громадянин має право звернутися за захистом своїх прав до суду. Позовна заява про стягнення страхового відшкодування подається в порядку цивільного судочинства. Вона може стосуватись як несвоєчасної виплати відшкодування, так і здійснення виплат в неповному обсязі.

Виступаючи ініціатором судового розгляду справи, слід заручитися підтримкою кваліфікованого адвоката. Компанія «Ессеншал» представляє інтереси потерпілих у судах, правоохоронних та інших органах у справах автострахування, з питань страхування життя та здоров’я громадян, вантажів, майна, в тому числі й нерухомого, туристичних подорожей тощо.

Довіряйте тільки професіоналам і пам’ятайте, грамотний страховий адвокат — це вже половина шляху до успішного вирішення вашої справи!