На сьогодні, майже всі власники землі мають намір узаконити свою власність та право на земельні ділянки, з метою можливої зміни призначення, легалізації приватного будівництва, та ін. Та, зазвичай цей процес супроводжується великою кількістю проблем, адже закон у даній сфері суперечить сам собі та є зовсім не ідеальним, і розробленим не на користь громадянам країни.
Саме тому, якщо ви плануєте виконувати якісь певні дії зі своїми земельними ділянками, наприклад, приватизовувати їх чи продавати, рекомендуємо вам скористатись послугами земельного юриста. Адже зазвичай, той результат, який ви прагнете отримати, ви можете здобути тільки з допомогою спеціалістів з земельного права.
Проблеми громадян щодо отримання права власності чи передачі у спадок землі, тобто земельні спори, доволі поширені, та, з точки зору юриспруденції, кваліфікуються, як складні. Наш юрист земельного права допоможе вам досягти вирішення у спірних ситуаціях та довести справу до завершення.
Такого типу спори, можуть виникнути як між юридичними, так і фізичними особами. Вони завжди тісно пов’язані з реалізацією прав на виділення та захист своїх законних інтересів.
Сторонами конфлікту можуть бути ті, що орендують землі, власники ділянок та особи, що порушили права на використання земель чи нанесли збитки, ті, хто постраждав внаслідок незаконних дій.
Конституція України передбачає, власність на землі гарантується, а її набуття і реалізація відбувається виключно у відповідності до Закону.
Консультація юриста по земельному праву: закони та регулювання
Законодавство, яким регулюється порядок набуття, користування чи зупинення права власності, складаються з великої кількості нормативно – правових актів, основним з яких є Земельний Кодекс України.
Земля – національне багатство України, вона перебуває під особливою охороною держави. Держава, територіальні громади, або приватні особи є власниками землі. Земельним кодексом, землі України, залежно від цільового призначення, розподілено на категорії. Землі:
- сільськогосподарського призначення;
- громадської і житлової забудови;
- природоохоронного, природно-заповідного чи інш.призначення;
- оздоровчого;
- рекреаційного;
- історичного та культурного;
- лісогосподарського;
- водного фонду;
- промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та ін.
Віднесення земель до якоїсь конкретної категорії, чи зміна призначення можлива тільки згідно рішення органів державної влади або місцевого самоврядування. Для земель сільськогосподарського призначення встановлено особливий порядок використання, та, станом на 2020 рік, заборонена зміна цільового призначення даної категорії земель.
Право на земельну ділянку: як воно виникає
Підставою для отримання права на землю є:
- укладення договору купівлі – продажу, договору дарування, у порядку спадкування,
- безоплатна передача особам земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом;
- приватизація земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
- одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
- набуття права на земельну ділянку за давністю користування;
- перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду.
Незважаючи на те, що набуття права власності на земельну ділянку по кожній із зазначених підстав регламентовано Земельним кодексом та іншими нормативно правовими актами, виникає багато спорів, повʼязаних із правильним застосування норм до конкретної ситуації.
Земельні спори: ситуації, що можуть виникнути
Найбільш поширеними земельними спорами є спори з приводу меж земельних ділянок, накладених одна на одну, помилок в розрахунках площі земельних ділянок, спори щодо набуття, зміни або припинення права власності на земельну ділянку, спори щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, спори, пов’язані з укладенням, зміною чи розірванням договорів оренди.
Залежно від предмету, земельні спори можуть вирішувати суди, органи місцевого самоврядування та центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин.
Візьміть до уваги, кожен спір є індивідуальним, містить свої, певні нюанси, саме через це потребує всестороннього, чіткого та детального вивчення. Загальних формул для вирішення тієї чи іншої ситуації, просто не існує.
Земля – це надзвичайно цінний ресурс, земельні відносини врегульовані дуже великою кількістю правових актів та норм, котрі тісно пов’язані між собою, та зовсім не перетинаються. Бувають ситуації, що не тільки громадянин держави, але й навіть найбільш досвідчений правовий спеціаліст потребує достатньо багато часу, щоб вивчити та вирішити ситуацію.
Тому, якщо у вас виникли будь-які спірні ситуації, щодо земельного спору, не втрачайте часу та звертайтесь тільки до професіоналів.
Наша компанія має доволі великий практичний досвід та велику кількість позитивних рішень на користь клієнта у супроводі кожного виду земельного спору, а юристи земельного права в будь який час готові відповісти на Ваші запитання та виїхати для надання правової допомоги.
Якщо для вас є актуальними такі питання як приватизація ділянки, зміна призначення її використання, або ж просто ви хочете володіти землею законно, слід убезпечити себе, адже зазвичай, дані процедури є складними та довготривалими, будь-які проблеми можуть виникнути буквально на кожному етапі, і їх слід вирішувати швидко та правильно.
Якщо ви вважаєте, що слід тільки використати послуги нотаріуса, ви сильно помиляєтесь, адже робота нотаріуса полягає тільки у тому, щоб правильно оформити та зареєструвати документи, а от перевіркою та чинністю даних документів якраз і займається юрист земельного права.
Спеціалісти нашої компанії пропонують вам повний спектр послуг, що стосуються земельного права та земельних спорів.
Переваги послуг, що надають наші спеціалісти, це:
- професіоналізм та знання та розуміння законів України, що стосуються земельного права;
- знання судової практики та успішний досвід представлення інтересів клієнтів у судах;
- використання неточностей та в законах на користь клієнта;
- стійка та тверда позиція в судах та у спорах з державними органами.
Якщо у вас виникли будь-які спірні ситуації – не затягуйте час, звертайтесь до спеціалістів. Всі контакти вказані у нас на сайті.
Юристи по земельному праву, що представляють нашу команду, розуміють всю відповідальність, покладену на них, саме тому вони прикладають максимум зусиль, щоб вирішити питання, що стосуються земельних спорів на користь клієнта. Окрім того, для нас є важливою наша репутація, тому ми завжди доводимо до кінця те, що почали.