Закон гарантує всім громадянам захист їх прав на землю. У вигляді відповідальності за подібні правопорушення передбачено відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Однак на практиці з цього приводу виникає багато питань. Аби отримати компенсацію, слід звернутися за допомогою до кваліфікованих юристів. Вони знають всі законодавчі нюанси та зможуть досягнути поставленої мети, спираючись на судову практику.
Підстави для компенсації завданої шкоди
Отримати компенсацію можна за збитки, що виникли в результаті:
- вилучення лісових і земель сільськогосподарського призначення, чагарників для їх експлуатації не в сільськогосподарській чи лісогосподарській діяльності;
- тимчасове використання вищезазначених земель не за цільовим призначенням;
- визначення та встановлення обов’язку дотримуватись обмежень при експлуатації ділянки;
- погіршення якості ґрунту, інших корисних характеристик ресурсу;
- приведення ділянки у непридатний для подальшого експлуатації стан;
- недотримання умов тимчасової експлуатації угідь;
- використання землі в інтересах нафтогазової сфери, надровикористання, добування корисних копалин.
Порядок відшкодування збитків

Компенсувати зазначені незручності мають органи державної та муніципальної влади, фіз чи юрособи, які експлуатують угіддя або чия діяльність спричиняє їм збитків. Так, вони повинні відшкодувати вартість:
- будинків житлового призначення, споруд виробництва та зокрема об’єктів незавершеного будівництва;
- плодово-ягідних рослин та таких, що ростуть багато років;
- лісів, дерев, чагарників;
- водоймищ та джерел;
- витрат, понесених на покращення ґрунтів, сільськогосподарське виробництво на незавершеній стадії, роботи проектного та розвідувального типу.
Збитки власникам землі та землекористувачам мають бути відшкодовані за власні кошти не пізніше, ніж через місяць після складання актів комісій, а якщо земельну ділянку вилучили — не пізніше місячного строку, що починає свій відлік з дня прийняття такого рішення уповноваженим на те органом.
У разі неможливості відновлення ділянки або якщо затрати на такі роботи значно перевищують її ринкову вартість, розмір збитків буде дорівнювати вартості зазначеної землі. Якщо ж відновлення можливе, розмір збитків вираховується залежно від вартості проведених робіт.
Розрахунок збитків власникам землі та землекористувачам здійснюється за спеціальною формулою, визначеною Кабміном, та зазначається у звіті. Окрім реальних збитків для проведення розрахунків також враховують упущену вигоду.
Якщо виникають будь-які спори, велике значення має їх вирішення в судовому порядку. Для цього знадобляться послуги досвідчених адвокатів. Наша компанія надає повний спектр послуг, пов’язаних з досудовим і судовим способами захисту порушених прав.
Для відшкодування збитків за фактичне користування земельною ділянкою звертайтеся до нас за консультацією. Зв’язатися з нами можна за номерами телефонів, які розміщені на сайті, через форму зворотного зв’язку або в соціальних мережах. Ми завжди готові прийти на поміч!