Меню

Закрити

Представництво потерпілого, свідка, цивільного позивача та відповідача

Представництво в кримінальному процесі є інститутом, що регламентує процесуальний статус осіб, які представляють інтереси учасників кримінального провадження. При цьому багато громадян вважають, що захисник потрібен лише обвинуваченому. Проте, інтереси потерпілої особи, свідка також потрібно відстоювати.  Бажано, щоб адвокат почав брати участь у справі якомога раніше, ще на стадії досудового розслідування. Адже якщо пустити справу самопливом, кінцеве рішення може сильно відрізнятися від того, чого очікувала та чи інша сторона. Розглянемо більш детально, навіщо захисник потерпілому та свідку.

Представник потерпілого та його роль у розгляді справи

Навіщо потерпілій особі адвокат? Все дуже просто. Як правило, основна мета правоохоронних органів — покарати винного у скоєнні злочину. Їх мало цікавить компенсація шкоди, якої завдано потерпілому. А вона часто може бути не лише фізичною чи матеріальною, але й моральною. Таке відшкодування здатен забезпечити тільки захисник.

адвокат представник потерпілого

Зауважимо, що представником фізичної особи у кримінальних справах може бути виключно адвокат, повноваження якого підтверджуються наступними документами:

  • відповідним свідоцтвом;
  • ордером;
  • договором про надання правової допомоги.

Адвокат (представник) потерпілого забезпечить:

  • нагляд за дотриманням представниками правоохоронних органів норм законодавства, зокрема щодо строків розслідування, об’єктивності збирання та вивчення доказів;
  • складання необхідної процесуальної документації (заяв, клопотань) та подання їх до компетентних органів;
  • захист прав потерпілого на всіх стадіях процесу;
  • участь у допитах та інших слідчих діях;
  • представництво потерпілого у суді;
  • оскарження вироку у випадку незгоди потерпілого з винесеним рішенням.

Як засвідчує практика, участь захисника у справі надає можливість потерпілій особі отримати повну компенсацію фізичної та моральної шкоди.

Адвокат свідка у кримінальному процесі

Статус свідка викликає певні ризики. Важливо, аби зі свідка не перетворитися на підозрюваного у справі. Тому якщо вас викликають на допит, рекомендуємо заручитися допомогою адвоката. Важливо розуміти, що за дачу неправдивих відомостей свідок несе кримінальну відповідальність. Разом з тим, кожен громадянин має право відмовитися свідчити, якщо така інформація стосується його особисто або членів його сім’ї.

Крім того, зазначена особа має право знати, у зв’язку з чим її викликали на допит, ознайомлюватися з протоколом допиту, заявляти клопотання. Але прибути за викликом судових чи правоохоронних органів вона зобов’язана.

Адвокат свідка прослідкує, аби права його клієнта не були порушені, дасть поради, на які питання відповідати не варто, а також зможе вчасно виявити та відреагувати на провокації зі сторони слідства.

Потрібен захист в кримінальному процесі? Звертайтеся за юридичною допомогою до спеціалістів юридичної компанії «Ессеншал»! У нас великий досвід успішної роботи з кримінальними справами будь-якої складності!