Меню

Закрити

Розділ майна після розлучення

Розділ майна після розлучення – процедура, яка обов’язково супроводжує процес розірвання шлюбу. Судова практика доводить, що межа між спільною та приватною власністю може бути дуже тонкою, тому й судові спори в деяких випадках стають занадто голосними. Але законодавство чітко розділяє різницю між особистою власністю та спільною, що була набута у шлюбі. Розглянемо це питання детальніше.

Сумісною власністю вважається наступне:

  • усі види доходів – стипендія, пенсійні виплати, заробітна плата (окрім страхових відшкодувань);
  • будь-яке рухоме та нерухоме майно, набуте за час шлюбу (окрім речей індивідуального користування);
  • речі, які придбали для професійної реалізації одного з подружжя (наприклад, інструменти або оргтехніка).

Яке майно не ділиться при розлученні

розділ майна після розлучення
  • майно, що придбали до укладення шлюбу;
  • майно, яке придбали за особисті кошти одного з подружжя;
  • будь-яка приватизована нерухомість;
  • будь-які відзнаки та премії, отримані за професійні або особисті заслуги;
  • різноманітні страхові відшкодування;
  • речі індивідуального користування (навіть прикраси, які були куплені на спільні кошти).

Необхідно підкреслити, що у кожного із подружжя є рівні права на користування сумісною власністю. Навіть якщо один з них не має самостійного заробітку, наприклад, через хворобу, навчання, догляд за домашнім господарством або дітьми. Крім того, набуте майно вважається сумісною власністю навіть у тому випадку, якщо пара офіційно не укладала шлюб.

Як ділиться майно після розлучення?

Коли йдеться про розподіл майна, то існує два шляхи урегулювання цього конфлікту:

  • добровільний – для цього укладається взаємна угода, в якій чітко вказуються всі умови та обсяг часток. У випадку з нерухомістю додатково потребується нотаріальне засвідчення;
  • примусовий – звернення до суду з офіційним позовом, документами та доказами. Деякі спеціалісти дотримуються думки, що такі питання вигідніше вирішувати саме у судовому порядку. Це пов’язано з тим, що вам не доведеться звертатися у додаткові інстанції для оцінки вартості майна та отримання довідок, а лише заплатити судовий збір та витратитися на можливі послуги адвоката.

Судові засідання, на яких розглядається розподіл майна після розлучення, проходять у місцевих судах за місцем розташування майна або проживання відповідача. Для відкриття справи, окрім судового позову, необхідно підготувати копії ідентифікаційних посвідчень особи, свідоцтво про шлюб або розлучення (якщо є), документи, що підтверджують володіння майном, а також квитанцію про сплату судового збору.

Розмір судового збору, як правило, складає не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму або 1% від вартості майна. Щодо позовної давності, то ця вимога не здійснюється, коли мова йде про спільну власність та подружжя, що досі перебуває у шлюбі. Але якщо ви дізналися про порушення права власності, то від цього дня вам дається 3 роки на звернення до суду.

Які бувають нюанси?

Дотримуються одного правила під час винесення судового рішення при розлученні як ділиться майно – все строго порівну. Це саме правило діє й при розділі боргових зобов’язань. Якщо майно не підлягає поділу, то у цьому випадку присуджується грошова компенсація. При розділі бізнесу діляться акції, облігації, рахунки, паї тощо.

поділ майна після розлучення

Складність у тому, що під час поділу майна завжди виникають певні нюанси, які мають індивідуальний характер в залежності від подружжя. Наприклад, наявність дітей суттєво ускладнює ситуацію.

Неповнолітні діти не набувають прав власності в родині, але їх інтереси обов’язково необхідно враховувати. У таких випадках звертають увагу на наступні обставини: участь у матеріальному забезпеченні родини, участь у вихованні дитини або дітей, зловживання сімейними інтересами тощо. Ключовим фактором вважається й те з ким із батьків проживатиме дитина. Враховуючи все це суд може знехтувати правилом про рівний поділ майна після розлучення й призначити більшу частку на користь одного з подружжя.

Обираючи кваліфіковану юридичну допомогу при поділі майна – ви робите вигідний внесок у власне майбутнє

Справи про розподіл майна краще довіряти досвідченому правозахиснику. Всупереч тому, що у законодавстві чітко прописані права подружжя, на практиці може виникнути багато ситуацій, які не передбачені жодним законодавчим актом. Лише спеціаліст може ретельно розглянути ситуацію, провести її аналіз, знайти підхід та раціональне розв’язання проблеми.

Юридична компанія «Ессеншал» – це група авторитетних фахівців, які бездоганно знають як ділиться майно при розлученні, тому зможуть вас підготувати до судового засідання. Якщо ви не бажаєте ризикувати, прагнете боротися за власний добробут та добробут своїх дітей, хочете уникнути тривалого судового розгляду та негативних наслідків розлучення, тоді звертайтеся до нас за консультацією.

Послуги, які ми пропонуємо:

  • підготовка потужної доказової бази та чітких аргументів для того, щоб донести позицію клієнта;
  • розробка стратегії, захист інтересів та уникнення тиску з боку іншої сторони;
  • підбір сценарію з найкращим розвитком подій та мінімізація негативних наслідків;
  • активна участь у судовому процесі та супровід клієнта на кожному засіданні;
  • надання консультацій на будь-якому етапі судового розгляду, підготовка документів, включаючи позов про поділ майна подружжя, направлення запитів у відповідні інстанції та виконання поточних юридичних дій.

Юристи «Ессеншал» допоможуть знайти вихід навіть із самої заплутаної ситуації. Радимо не гаяти час та звертатися до професіоналів якомога швидке, адже складні справи потребують тривалої підготовки.