Меню

Закрити

Податковий адвокат

Громадяни, особи без громадянства, повнолітні та неповнолітні особи, великі та малі підприємства, акціонерні товариства та  громадські організації – всі в процесі своєї діяльності, стикаються з тими чи іншими проблемами повʼязаними з податковим законодавством. Від сплати фізичною особою, власником нерухомого майна, податку на нерухомість чи земельного податку, до сплати юридичною особою нерезидентом податків на території України – все це регулюється податковим правом України, основні норми якого закріплені у Податковому Кодексі України. 

Велика кількість норм, закріплених к одному кодифікованому акті, спричиняє неабиякі проблеми в розумінні та застосуванні конкретної норми права у конкретній ситуації. Саме з цією проблемою наша юридична компанія знайома та може впоратись швидко та якісно, що значно економить Ваші кошти і витрачений на самостійні пошуки час.

Податкові справи: виникнення

Податкові правовідносини виникають при виконанні органами державної влади, органами місцевого самоврядування функцій, спрямованих на справляння податків, зборів та інших обовʼязкових платежів до бюджетів (державних та місцевих) та  спеціальних фондів.

Перелік податків, зборів та інших обовʼязкових платежів передбачений виключно Податковим кодексом України. Податки сплачують всі: громадяни сплачують податки при купівлі нерухомості, при отриманні в дарунок майна, при отриманні заробітної плати, фізичні особи – підприємці або юридичні особи сплачують єдиний податок, податок на прибуток, податок на додану вартість, орендну плату за землю, та інші. 

Найбільш складним та неоднозначним під час застосування, є справляння податків та зборів з фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб. Незважаючи на велику кількість підзаконних нормативно – правових актів, консультацій контролюючих органів, судова практика по даній категорії податкових відносин формується та змінюється декілька разів на рік. Саме тому, консультація практикуючих податкових адвокатів є обовʼязковою умовою вдалого планування будь-якої схеми роботи кожного підприємства незалежно від доходів та кількості працівників.

Податкові спори у процесі здійснення підприємницької діяльності виникають кожного дня, одні з них вирішуються шляхом перегляду консультацій контролюючих органів в мережі інтернет, інші можуть тривати роками. Платники оскаржують незаконні дії податкових органів щодо проведення перевірок, щодо незаконних дій контролюючого органу по зупиненні реєстрації податкових накладних, віднесення платника до ризикових платників, щодо несплати штрафних санкцій, тощо. 

Податкові справи та суд

Податкові спори, судова практика щодо незаконних дій контролюючих органів по проведенню перевірки, базується на доказуванні факту проведення перевірки без достатньої підстави: 

  • відсутність наказу на проведення перевірки;
  • відсутність службових посвідчень перевіряючих;
  • термін перевірки не відповідає вимогам щодо часу проведення перевірки;
  • невнесення до плану перевірок, тощо . 

Судова практика щодо оскарження незаконних дій контролюючого органу по зупиненні реєстрації податкових накладних, віднесення платника до ризикових платників полягає у:

  • доказуванні реальної можливості здійснення платником певних господарських операцій;
  • наявності у платника матеріальної бази, фінансових та трудових ресурсів;
  • відсутність у контролюючого органу достовірної інформації про неможливість здійснення платником певних операцій.

Згідно даного питання, Верховний Суд, у постанові від 03.03.2020 року по справі №240/3665/19 зазначив, що рішення про те, що платник відповідає критеріям ризиковості не порушує інтереси та права цього платника, а отже оскаржувати таке рішення не є доцільним. Доцільним є оскарження самого рішення про зупинення реєстрації податкової накладної, обгрунтовуючи його незаконність відсутністю підстав віднесення платника до ризикових, і, відповідно, відсутність законної підстави для зупинення реєстрації податкової накладної.

Несвоєчасна сплата податкових зобов’язань

Судова практика щодо несвоєчасної сплати податкових зобовʼязань наприклад, щодо перенесення граничних строків сплати податкових зобоʼязань. Спершу податківці орієнтувались на постанову ВС України від 09.06.2015 року, відповідно до якої граничний строк сплати зобовʼязання рахувався від перенесеного граничного строку для подання декларації, проте у 2019 році, податківці змінили думку і зазначили, що граничні терміни для  сплати податків і зборів (крім ЄСВ) не переносять, а зобов’язання необхідно сплатити напередодні встановленого граничного терміну. 

Є ще велика кількість судових справ, які формують практику розгляду податкових спорів, проте, проблема такої судової практики щодо розгляду та вирішення податкових спорів – велика кількість судових рішень, які по різному трактують одній і ті ж норми податкового законодавства. 

Наша юридична компанія завжди готова прийти Вам на допомогу у розвʼязанні найскладнішої справи, повʼязаної із застосуванням норм податкового законодавства, проте вважаємо, що краще попередити виникнення податкових спорів, а для цього радимо звернутись до нашої команди податкових юристів — професіоналів у галузі податкових правовідносин, які  в будь-який час готові відповісти на Ваші запитання та виїхати для надання правової допомоги.